Дерябіна Ольга

Архітекторка-реставраторка

м. Харків, Україна

Харьків. Архитектура авангарда

Біографія

Дерябіна Ольга Олексіївна, народилася 09 травня 1982 р., в м. Харкові.

З 1989 р. почала навчання в загальноосвітній школі № 116 імені «Молодої гвардії», м. Харків, яку закінчила у 1999 р.

У 1999 р. вступила до Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури, на архітектурний факультет, спеціальність «Архітектура будівель і споруд», який закінчила у 2005 р. (магістр архітектури, з відзнакою).

З 2005 по 2011 рр. — навчалась в аспірантурі Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури, спеціальність: «Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури». В грудні 2013 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Авангардні концепції формоутворення
в архітектурі клубів Харкова 1920–1930-х рр.», кандидат архітектури.

Сфера наукових інтересів — теорія архітектури, збереження архітектурної спадщини ХХ ст., сучасна архітектура.

З вересня 2011 р. по теперішній час — доцент кафедри Основ архітектури Харківського національного університету будівництва та архітектури.

З 2012 р. приймаэ активну участь в організації наукових конференцій, зокрема серії «Вивчення та охорона спадщини вітчизняного архітектурного модернізму», що проходять в Харкові під егідою DOCOMOMO international (Міжнародної організації з документування та збереження пам’яток архітектури та містобудування Сучасного руху).

В 2012 році у співавторстві з Пундіком Я.Л. та Хлюпіною О.С. було видано путівник «Харьков. Архитектура авангарда» (Харьков: «Раритеты Украины», 2012. — 16 с., илл.).

Публікації