Торгова біржа
Спочатку на цьому місці знаходився двоповерховий магазин галантерейних товарів фірми «Альшванг». В часи НЕПу цей будинок було надбудовано за проєктом архітектора О.В. Лінецького для розміщення Товарної біржі. В цей час, не дивлячись на ліквідацію інституту приватної власності, влада ще намагається зберегти основи комерції в рамках НЕПу. Будівництво було завершено у 1925 році, а вже через п’ять років програма НЕПу була згорнута та спорожнілу будівлю віддали газеті “Комуніст”.
З 1934-го колишня біржа стала домівкою консерваторії, яку було відроджено на базі музичного факультету Музично-драматичного інституту. Тут було вісім факультетів (оркестрові та народні інструменти, фортепіано, спів, диригентська хорова майстерність, музикознавство, музичні дослідження, композиція) та три форми навчання. Також тут знаходилася і Харківська обласна організація композиторів України.
У 1963 році Консерваторія в рамках чергової реорганізації поряд стала прабатьком новоствореного Харківського державного інституту культури ім. І.П. Котляревського
В кінці 1970-х скульптурна група Меркурія і вежа, що вінчає будівлю колишньої біржі були демонтовані, та повернуті лише через три десятиліття напередодні ЄВРО 2012.
Будинок торгової біржі можна назвати яскравим представником архітектури перехідного періоду від революційно - індустріального романтизму до конструктивізму.
Торгова біржа / Музичний факультету Музично-драматичного інституту / Харківський національний університет мистецтв імені І.П.Котляревського
Лінецький О.В. / 1925 / площа Конституції, 13
Революційно - індустріальний романтизм
Пам'ятка архітектури /Зберігся без значних змін
Революційно - індустріальний романтизм
Звернення до класичних взірців
Конструктивизм
Ар деко
Риси української своєрідності
Риси європейського модернізму