Назва

Торгова біржа

Роки побудови

1925

Архітектор

Лінецький О.В.

Адреса

площа Конституції, 13

Торгова біржа

Спочатку на цьому місці знаходився двоповерховий магазин галантерейних товарів фірми «Альшванг». В часи НЕПу цей будинок було надбудовано за проєктом архітектора О.В. Лінецького для розміщення Товарної біржі. В цей час, не дивлячись на ліквідацію інституту приватної власності, влада ще намагається зберегти основи комерції в рамках НЕПу. Будівництво було завершено у 1925 році, а вже через п’ять років програма НЕПу була згорнута та спорожнілу будівлю віддали газеті “Комуніст”.

З 1934-го колишня біржа стала домівкою консерваторії, яку було відроджено на базі музичного факультету Музично-драматичного інституту. Тут було вісім факультетів (оркестрові та народні інструменти, фортепіано, спів, диригентська хорова майстерність, музикознавство, музичні дослідження, композиція) та три форми навчання. Також тут знаходилася і Харківська обласна організація композиторів України.

У 1963 році Консерваторія в рамках чергової реорганізації поряд стала прабатьком новоствореного Харківського державного інституту культури ім. І.П. Котляревського

В кінці 1970-х скульптурна група Меркурія і вежа, що вінчає будівлю колишньої біржі були демонтовані, та повернуті лише через три десятиліття напередодні ЄВРО 2012.

Будинок торгової біржі можна назвати яскравим представником архітектури перехідного періоду від революційно - індустріального романтизму до конструктивізму.

Довідкова інформація

Торгова біржа /   Музичний факультету Музично-драматичного інституту / Харківський національний університет мистецтв імені І.П.Котляревського 

Лінецький О.В. / 1925 / площа Конституції, 13

Революційно - індустріальний романтизм

Пам'ятка архітектури /Зберігся без значних змін

Стиль

Революційно - індустріальний романтизм

Звернення до класичних взірців

Конструктивизм

Ар деко

Риси української своєрідності

Риси європейського модернізму

Локація

Архів

Згідно ст. 22 Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.1993 р .. № 3792-XII інформація на веб-сайті «Constructivism-Kharkiv» розміщуються на умовах використання з навчальною та науковою некомерційною метою в умовах обов'язкового зазначення авторства твору, без права подальшого повторного відтворення повних текстів документів. Якщо ви вважаєте, що розміщення цього ресурсу порушує ваші авторські права просимо звернутися за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.