CONSTRUCTIVISM.KHARKIV

Це веб портал про спадщину авангардної архітектури Харкова, 1920-1930-х років 20 століття.

Велика епоха авангарду - це не просто виникнення яскравих напрямків в мистецтві і архітектурі. Це час народження інноваційних ідей про новий формат людини, про новий побут, про нову архітектурну форму, про нові ролі в новому суспільстві.

Авангардний період для Харкова найбільш повно розкриває весь творчий потенціал нашого міста за всю історію його існування. У 1920-1930-ті рр. Харків став однією з найбільших лабораторій нової архітектури в Європі, саме тут було зведено численні об'єкти архітектури авангарду.

Але несприятливий збіг історичних обставин відсунув вивчення спадщини українського архітектурного авангарду більш ніж на півстоліття. І тільки останні 10 років йде активне вивчення цього періоду в наукових колах.

Image

МІСІЯ.

Популяризація об'єктів архітектурної авангардного спадщини Харкова серед різних цільових груп.
Інтеграція архітектури цього періоду в світовий контекст.
Популяризація дослідників і вчених, які займаються вивченням і сприяють збереженню спадщини українського архітектурного авангарду.

ВІЗІЯ.

Ми бачимо себе майданчиком, що об'єднує навколо себе вчених, дослідників, громадські ініціативи та локальні спільноти для діалогу і спільних напрацювань щодо збереження та ревіталізації пам'яток архітектури авангарду в місті Харкові.

ЦІННОСТІ.

Відкритість.

Ми відкриті для комунікацій з дослідниками, експертами, волонтерами, які готові внести свій вклад в формування бази даних невідомих об'єктів архітектури міжвоєнної доби на території Харкова.

Багатовекторність.

Проект Constructivism.Kharkiv популяризує не тільки архітектурну спадщину Харкова інтернет інструментами, а й займатися просвітницькою діяльністю про конструктивізм серед локальних спільнот.

Партнерство.

Наша команда готова до співпраці як з організаціями, так і зі звичайними людьми. Нам цікаво створювати і втілювати проекти, пов'язані з архітектурною спадщиною, з усіма, хто зацікавлений цією темою.

Доступність.

Наш веб ресурс надає вільний, постійний, безкоштовний доступ до текстової та мультимедійної інформації для всіх бажаючих.