Лазня Червонозаводського району
Ця лазня, що отримала свою назву за ім'ям вулиці — Корсаківська лазня (згодом лазня №3) - була побудована в середині 20-х років XX століття за дипломним проєктом випускника Харківського художнього інституту арх. В.І.Богомолова (за участю Г.Д.Толоконнікова).
Роль та заслуги цього скромного комунального підприємства у розвитку харківського фізкультурного руху, зокрема, плавання, важко переоцінити: довгі роки нестандартний басейн, яким була оснащена лазня, залишався єдиним місцем в місті, де в зимовий час могли вдосконалювати свою майстерність плавці, стрибуни у воду і навіть ватерполісти. Втім, дві фотографії з журналу «Всесвіт» за 1927 рік свідчать про те, що час в басейні вдавалося отримувати не тільки кваліфікованим спортсменам, а й рядовим фізкультурникам.
У роки війни будівля лазні якщо і постраждала, то незначно, оскільки вже в 1945 році басейн відновив свою роботу. Зараз важко в це повірити, але в той час він був лише шостим закритим басейном в СРСР. У басейні на Московському проспекті розвернуло роботу відділення плавання Харківської обласної ради «Динамо». Разом з плавцями в ньому займалися стрибуни у воду і ватерполісти, причому через брак часу тренування плавців і стрибунів проходили паралельно — під час стрибків плавці плавали по краях басейну. В кінці занять доріжки прибиралися, встановлювалися ворота і протягом 15-20 хвилин з м'ячем мали можливість займатися ватерполісти, більшість яких були водночас і плавцями.
Автор: Георгій Нікольський. Джерело.
Лазня Червонозаводського району / Лазня / СПА центр "Печера"
1930-ті / пр. Московський,181
Лазня / Ар деко, Конструктивізм
Без статусу / Реконструйовано
Революційно - індустріальний романтизм
Звернення до класичних взірців
Конструктивизм
Ар деко
Риси української своєрідності
Риси європейського модернізму