Назва

Лазня Червонозаводського району

Роки побудови

1930 -ті

Архітектор

Адреса

пр. Московський,181

Лазня Червонозаводського району

Ця лазня, що отримала свою назву за ім'ям вулиці — Корсаківська лазня (згодом лазня №3) - була побудована в середині 20-х років XX століття за дипломним проєктом випускника Харківського художнього інституту арх. В.І.Богомолова (за участю Г.Д.Толоконнікова).

 Роль та заслуги цього скромного комунального підприємства у розвитку харківського фізкультурного руху, зокрема, плавання, важко переоцінити: довгі роки нестандартний басейн, яким була оснащена лазня, залишався єдиним місцем в місті, де в зимовий час могли вдосконалювати свою майстерність плавці, стрибуни у воду і навіть ватерполісти. Втім, дві фотографії з журналу «Всесвіт» за 1927 рік свідчать про те, що час в басейні вдавалося отримувати не тільки кваліфікованим спортсменам, а й рядовим фізкультурникам.

У роки війни будівля лазні якщо і постраждала, то незначно, оскільки вже в 1945 році басейн відновив свою роботу. Зараз важко в це повірити, але в той час він був лише шостим закритим басейном в СРСР. У басейні на Московському проспекті розвернуло роботу відділення плавання Харківської обласної ради «Динамо». Разом з плавцями в ньому займалися стрибуни у воду і ватерполісти, причому через брак часу тренування плавців і стрибунів проходили паралельно — під час стрибків плавці плавали по краях басейну. В кінці занять доріжки прибиралися, встановлювалися ворота і протягом 15-20 хвилин з м'ячем мали можливість займатися ватерполісти, більшість яких були водночас і плавцями.

 Автор: Георгій Нікольський.  Джерело.

Довідкова інформація

Лазня Червонозаводського району / Лазня / СПА центр "Печера"

1930-ті  / пр. Московський,181

Лазня  / Ар деко, Конструктивізм

Без статусу  /  Реконструйовано

Стиль

Революційно - індустріальний романтизм

Звернення до класичних взірців

Конструктивизм

Ар деко

Риси української своєрідності

Риси європейського модернізму

Фото

Локація

Архів

Згідно ст. 22 Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.1993 р .. № 3792-XII інформація на веб-сайті «Constructivism-Kharkiv» розміщуються на умовах використання з навчальною та науковою некомерційною метою в умовах обов'язкового зазначення авторства твору, без права подальшого повторного відтворення повних текстів документів. Якщо ви вважаєте, що розміщення цього ресурсу порушує ваші авторські права просимо звернутися за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.