Трішки передісторії: в районі ХТЗ, що колись мав стати пролетарською утопією і про який Сергій Жадан співає у “Мальвах”, зараз згуртувалася дуже потужна громада “Новий ХТЗ”, учасники якої наводять лад в зеленому серці району - парку Зелений Гай. З серпня 2019 р. активісти цієї громади разом з іншими ГО та благодійними організаціями влаштовують фестивалі з найрізноманітнішими локаціями - починаючи від майстер-класів для дітей і закінчуючи інтелектуальними майданчиками для дорослих.

Цього разу в рамках дискусійної локації Вікторія Склярова модерувала зустріч, присвячену усній історії мешканців ХТЗ, Дмитро Скуріхін та Андрій Малуша розповіли про свою концепцію велоінфраструктури в парку Зелений Гай.

Руслан Аксьонов розповів про історію Зеленого Гаю та показав свій проєкт реконструкції парку. Не бувши ані професійним істориком, ані ландшафтником, Руслану вдалося зробити просто титанічну роботу та знайти цікаві історичні джерела та на їх основі розробити власну концепцію, яка цілком має право на життя та привертає увагу місцевих мешканців.  

А також ми роздали анкетування  про конструктивізм та розіграли книжку.